Kinija planuoja pastatyti 20 plūduriuojančių atominių elektrinių

Honkongas – sala, kurioje išsidėstę visi Kinijos radarai, švyturiai, kareivinės, uostai ir aerodromai. Visa tai reikalauja begalės energijos, kurią atgabenti šimtus mylių iš šalies elektros tinklų į salą yra labai sunku. Tačiau Pekinas sugalvojo išeitį: plūduriuojančios atominės elektrinės.

Kinų laivų statybos pramonės korporacija planuoja statyti laivų flotilę, kuri tiektų elektros energiją atokiose vietose, tokiose kaip atviroje jūroje esančios naftos platformos ar dirbtinės salos.

Cgl3fgQW0AAvBXK

Kinija nebūtų pirmoji šalis, kuriai elektros energiją tiektų plūduriuojančios atominės elektrinės. 1960 m. JAV armija įdiegė branduolinį reaktorių krovininio laivo korpuse, kad užtikrintų elektros energijos tiekimą Panamos kanalo zonoje.

Atominiai reaktoriai laivuose pradėti statyti dar 1955 m, kai Nautilus povandeninio laivo kapitonas pranešė, kad pirmasis branduolinės energijos varomas laivas plaukia. Nuo tada, branduoliniai reaktoriai laivams, tokiems kaip amerikiečių lėktuvnešiai ar rusų ledlaužiai, suteikė varomąją jėgą ir eletros energiją.

USS Nautilus

USS Nautilus

  • Patinka
  • Nepatinka